Dlaczego warto wybrać samochód dostawczy elektryczny?

Elektryczny samochód dostawczy to dla każdej firmy korzyści finansowe, eksploatacyjne oraz wizerunkowe. Zaliczamy do nich:

 • Niższe koszty eksploatacji

Zakup elektrycznego busa praktycznie eliminuje konieczność wydatków na benzynę. Średnie koszty eksploatacji na tym samym odcinku są w przypadku pojazdu elektrycznego o połowę niższe od samochodu spalinowego.

 • Tańsza konserwacja

Elektryczny samochód dostawczy jest trwały i tańszy w użytkowaniu od spalinowego dostawczaka. Wynika to z wolniejszego o 20-50% tempa zużycia klocków hamulcowych, braku konieczności uzupełniania i wymiany oleju silnikowego oraz mniejszej liczby ruchomych elementów w silniku.

 • Wyższa kwota amortyzacji i zwolnienie z akcyzy

Limit odpisów amortyzacyjnych w przypadku elektrycznego busa wynosi aż 225 000 złotych. Dla aut spalinowych jest on niższy o 75 000 złotych.

 • Większe przywileje w ruchu drogowym

Kierowcy samochodów elektrycznych mogą poruszać tzw. buspasami, nie mają obowiązku kupowania biletów parkingowych w obrębie stref płatnego parkowania oraz są uprawnieni do korzystania ze stref czystego transportu.

 • Pozytywny wizerunek

Zakup elektrycznego busa do firmy pokazuje klientom i kontrahentom, że dana marka jest społecznie odpowiedzialna i przyczynia się do poprawy jakości powietrza dzięki ograniczonej emisji CO2 do atmosfery.

Ford E-Transit – elektryczny VAN idealny dla Twojej firmy

E-Transit to pierwszy w historii marki Ford w pełni elektryczny samochód dostawczy. Ten model jest dostępny z jednostką napędową o mocy 184 KM (135 kW) lub 269 KM (198 kW) i momentem obrotowym 430 nM w obu wersjach. Zasilanie baterią o mocy 400V i 67 kWh zapewnia zeroemisyjny zasięg nawet do 350 km na jednym ładowaniu. Opcja szybkiego ładowania pozwala osiągnąć poziom 80% nawet w 34 minuty. Ford E-Transit oferuje:

 • trzy wersje nadwozia – van, pojedyncza kabina oraz brygadówka,
 • trzy warianty długości nadwozia,
 • dwa warianty wysokości nadwozia.

To daje możliwość stworzenia aż 25 różnych konfiguracji i osiągnięcia przestrzeni ładunkowej od 9,5 do 15,1 m3.

Nowy Ford E-Transit to elektryczny samochód dostawczy stworzony do realizacji wymagających zadań. Wielowahaczowe zawieszenie tylne zwiększa przyczepność oraz ułatwia prowadzenie nawet przy maksymalnym obciążeniu. Bateria umieszczona pod nadwoziem elektrycznego vana nie ogranicza przestrzeni ładunkowej. Pojazd może być wyposażony w system zasilania pokładowego Pro Power Board, który dostarcza 2,3 kW mocy bez konieczności posiadania generatora. To umożliwia podłączenie do gniazdka w samochodzie i korzystanie z urządzeń takich jak wiertarka, piła czy laptop.

Nowy Ford E-Transit zapewnia zerową emisję spalin oraz trzy tryby jazdy do wyboru:

 • Normal – do poruszania się w dobrych warunkach pogodowych,
 • Slippery – na mokrą lub oblodzoną nawierzchnię,
 • Eco – dla zwiększenia zasięgu.

Usunięcie konwencjonalnej dźwigni zmiany biegów i tradycyjnego hamulca postojowego zwiększyło przestrzeń w kabinie i podniosło jej walory użytkowe. E-Transit został wyposażony w pokrętło zapewniające pełną kontrolę nad automatyczną przekładnią oraz elektryczny hamulec postojowy. Funkcjonalność tego modelu podnoszą praktyczne schowki rozmieszczone w całym wnętrzu oraz nowoczesny system informacji i rozrywki Ford SYNC 4.

Nowy Ford E-Transit zapewnia bezproblemowe ładowanie na stacjach publicznych, w domu, firmie lub wybranej lokalizacji z zainstalowaną stacją ładowania. Elektryczny bus pozwala zredukować koszty utrzymania nawet o 40% w porównaniu do pojazdów z silnikiem wysokoprężnym.

Mercedes eVito Furgon – elektryczny samochód dostawczy

Mercedes eVito Furgon to bezpieczny, komfortowy i funkcjonalny pojazd użytkowy wyposażony w wydajny silnik elektryczny o maksymalnej mocy 85 kW (116 KM) i momencie obrotowym 295Nm. Auto jest zasilane baterią o mocy 400 V i 60 kWh, co pozwala przejechać nawet 265 km na jednym ładowaniu. Napęd elektryczny nie ogranicza przestrzeni ładunkowej pojazdu. Ładowanie mocą do 80 kWh pozwala osiągnąć poziom 80% nawet w ciągu 35 minut.

Mercedes eVito Furgon charakteryzuje się ładownością do 6,6 m3. Jednocześnie auto ma niecałe 2 metry wysokości, co umożliwia swobodne korzystanie z większości parkingów wielopoziomowych oraz garaży podziemnych. eVito Furgon jest wyposażony w elementy ułatwiające załadunek, rozładunek i transport towaru:

 • dwuskrzydłowe tylne drzwi otwierane do ściany bocznej,
 • drzwi przesuwne z elektrycznym otwieraniem i zamykaniem,
 • możliwość umieszczenia ładunku pod siedzeniami,
 • szyny mocujące w ścianie bocznej na pasie środkowym.

Wnętrze elektrycznego busa marki Mercedes jest przestronne, funkcjonalne i zapewnia maksymalny komfort nawet podczas długich podróży. Nowy eVito jest seryjnie wyposażony w:

 • podgrzewany fotel kierowcy,
 • układ klimatyzacji z półautomatyczną regulacją,
 • system wspomagający ruszanie na wzniesieniu,
 • system multimedialny ze zintegrowaną nawigacją.

Opcjonalnie w kabinie można zamontować kanapę zamiast fotela pasażera. Detale takie jak podwójny uchwyt na kubki dodatkowo podnoszą komfort podróżowania kierowcy i pasażera.

Ocynkowane nadwozie, zabezpieczenie antykorozyjne oraz wytrzymałe materiały zastosowane we wnętrzu pojazdu zapewniają trwałość i doskonały wygląd nawet pomimo intensywnej eksploatacji. Ogrzewanie pojazdu przeszło pomyślnie testy zimowe w temperaturach do 30 stopni poniżej zera.

Mercedes eVito Furgon jest wyposażony w trzy programy jazdy oraz pięć poziomów rekuperacji, które umożliwiają optymalizację zużycia energii, co bezpośrednio wpływa na zasięg pojazdu. Elektryczny bus zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki przednim, bocznym oraz nadokiennym poduszkom powietrznym kierowcy i pasażera.

Elektryczny samochód dostawczy – cena nie musi być przeszkodą!

Dla wielu przedsiębiorców przeszkodą w zakupie elektrycznego samochodu dostawczego jest wysoka cena zakupu. W takiej sytuacji warto pomyśleć o alternatywnej formie finansowania, jaką może być leasing samochodu lub wynajem długoterminowy dla firm. Jeśli dopiero zaczynasz działalność, to koniecznie przeczytaj artykuł, w którym szczegółowo omawiamy leasing samochodu dla nowych firm.

Doradcy iBemo przygotują dla Ciebie atrakcyjne warunki finansowania w ramach wynajmu długoterminowego lub leasingu dla firm oraz indywidualną konfigurację parametrów umowy. Pomożemy Ci wybrać elektryczny samochód dostawczy najlepiej dopasowany do potrzeb Twojej firmy. Wszystkie formalności załatwisz online, a my na życzenie podstawimy nowe auto pod wskazany przez Ciebie adres.