Finansowanie

Leasing a wynajem długoterminowy - podobieństwa i różnice

Leasing a wynajem długoterminowy - podobieństwa i różnice

Leasing oraz wynajem długoterminowy to najbardziej popularne formy finansowania samochodu. Przed wyborem jednej z nich powinieneś poznać specyfikę obu produktów, a także podobieństwa oraz różnice między nimi. Zobacz porównanie kosztów tych form finansowania. Sprawdź, kiedy bardziej opłaca się leasing, a kiedy powinieneś wybrać auto na abonament.

Czym różni się leasing od wynajmu długoterminowego?

Leasing jest umową cywilnoprawną zawieraną pomiędzy leasingodawcą (podmiot finansujący), a leasingobiorcą (przedsiębiorca), która kończy się wykupem pojazdu. Samochód po podpisaniu umowy jest przekazywany klientowi na określony czas. Leasing to usługa skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców.
 
Wynajem długoterminowy oferuje zalety podatkowe leasingu operacyjnego. Jego przyjazność użytkowania sprawia, że z tej formy finansowania chętnie korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Z formalnego punktu widzenia wynajem długoterminowy to leasing operacyjny z częściową lub pełną obsługą pojazdu. Oto najważniejsze różnice pomiędzy tymi dwiema formami finansowania samochodu.

Czym różni się leasing od  wynajmu długoterminowego?

Najważniejsze pytania


Podobieństwa najmu długoterminowego z leasingiem samochodowym

Pomimo wielu różnic wynajem długoterminowy i leasing mają również pewne cechy wspólne.

  • Użytkowany przedmiot przez cały czas trwania umowy pozostaje własnością firmy wynajmującej. Po zakończeniu umowy leasingu i najmu możesz nabyć pojazd za określoną kwotę. W przypadku wynajmu kwota wykupu jest zazwyczaj wyższa.
  • Obie formy finansowania nie wpływają znacząco na obniżenie Twojej zdolności kredytowej. W kontekście zaciągania kolejnych zobowiązań leasing i wynajem są dużo bardziej bezpieczne od kredytu i pożyczki.
  • Podpisanie umowy w obu przypadkach cechuje minimum formalności. Wielu leasingodawców, w tym iBemo, stosuje uproszczone procedury, które skracają proces weryfikacji do minimum.
  • Korzystając z tych form finansowania, możesz użytkować zupełnie nowy samochód w zamian za stałą, miesięczną opłatę.
  • Zyskujesz możliwość zaliczania wydatków wynikających z umowy do kosztów uzyskania przychodu Twojej firmy oraz odliczenia VAT od kosztów bieżącej eksploatacji.

iBemo - spełnienie Twoich marzeń o motoryzacji

 

Ideą iBemo jest poznanie Twoich życiowych fascynacji i związanych z nimi potrzeb motoryzacyjnych. Nasi doradcy z radością znajdą dla Ciebie rozwiązania, które będą odzwierciedlać Twoją kreatywność. Działamy rzetelnie i dynamicznie stawiając na pierwszym miejscu Twoje potrzeby oraz oczekiwania. Zaproponujemy samochód, który będzie dla Ciebie prawdziwym odkryciem i spełnieniem Twoich planów. Pomożemy Ci wykorzystać atuty nowoczesnej motoryzacji do celów prywatnych lub biznesowych.
Jesteśmy tu dla Ciebie

Zastanawiasz się nad odpowiednia formą finasowania? Skontaktuj się z doradcami iBemo. Znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejszą formę finansowania. Oprócz leasingu samochodowego i wynajemu długoterminowego, posiadamy również kredyt samochodowy.

Centrum pomocyKontakt

Lub zadzwoń +48 500 108 208

Jesteśmy tu dla Ciebie