Finansowanie

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy

Rozważasz wybór kredytu samochodowego jako formy finansowania nowego pojazdu? Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tej usługi? Mamy dla Ciebie przewodnik omawiający kredyt na samochód. Przeczytaj, czym charakteryzuje się ta forma finansowania. Sprawdź, dlaczego warto kupić samochód na kredyt. Poznaj największe korzyści kredytu samochodowego dla firm oraz osób fizycznych.

Czym jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy to rodzaj zobowiązania celowego. To oznacza, że jest zaciągany na sfinansowanie konkretnego celu. W tym przypadku jest nim zakup pojazdu. Za środki przyznane w ramach kredytu można nabyć także przyczepy, motocykle, kampery, traktory, skutery, quady czy maszyny budowlane. W ofercie banków dostępne są zarówno kredyty samochodowe dla firm, jak i dla osób fizycznych.

O kredyt samochodowy nie musisz wnioskować wyłącznie w banku. Możesz się o niego starać bezpośrednio w autoryzowanych auto salonach. Bazując na swym wieloletnim doświadczeniu i możliwościach dealerskich, iBemo również przygotowało kompleksową ofertę samochodu na kredyt.

Czym jest kredyt samochodowy?

Jaki samochód na kredyt?

Wybierając kredyt samochodowy, warto postawić na popularne marki jak Ford, Hyundai, MazdaPeugeot, Citroen oraz auta premium jak Mercedes, Volvo czy DS. Wynika to z dosyć praktycznych względów. W przypadku tych marek możesz także liczyć na większe zainteresowanie potencjalnych klientów, jeśli zdecydujesz się na odsprzedaż pojazdu. Korzystając z kredytu samochodowego w iBemo możesz sfinansować zakup takich modeli aut, jak:

 • Hyundai Tucson,
 • Ford Mustang Mach - E,
 • Citroen C3,
 • DS 7,
 • Volvo V60. 

Decydując się na jeden z wymienionych modeli, zyskujesz większą dostępność części zamiennych oraz niższe ceny ich zakupu. To w prosty sposób przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacji auta. Popularność danego modelu może także świadczyć o jego niezawodności.

Wybierając najlepszy kredyt samochodowy, powinieneś także zwrócić uwagę na oferowane warianty w obrębie dostępnych modeli. Spośród dostępnych opcji wybierzesz więc taką, która będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb. W tym zakresie możesz liczyć na wsparcie doradców iBemo, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze auto dla biznesu oraz najwygodniejszy samochód rodzinny.

Finansowanie samochodu – rodzaje kredytów samochodowych

Jeśli chcesz znaleźć najlepszy kredyt samochodowy, to najpierw powinieneś poznać rodzaje tej formy finansowania. To ułatwi Ci wybór produktu dostosowanego do możliwości Twojej firmy lub domowego budżetu. W ofertach banków występuje kilka rodzajów kredytu na samochód.

 • Standardowy kredyt samochodowy

  W ramach umowy kredytobiorca co miesiąc przez określony czas spłaca ratę kapitałowo-odsetkową. Tę formę finansowania można nazwać odpowiednikiem kredytu gotówkowego. W przypadku standardowego kredytu samochodowego banki najczęściej wymagają wpłaty wkładu własnego. Jego wysokość jest ustalana indywidualnie. Okres spłaty kredytu standardowego wynosi od 6 do nawet 120 miesięcy.
 • Kredyt jednoratowy

  Nazywany również kredytem 50/50 lub 60/40. Ta forma finansowania zakupu samochodu wymaga od kredytobiorcy posiadania środków własnych tytułem wpłaty własnej. Jej kwota powinna wynosić 50% lub 60% wartości pojazdu. Największą zaletą kredytu jednoratowego jest brak oprocentowania. Dzięki temu całkowity koszt jest niższy. Po określonym w umowie czasie kredytobiorca jest zobowiązany do zapłaty jednorazowo pozostałej części kredytu.
 • Kredyt balonowy

  Kredyt balonowy jest udzielany na okres 24-60 miesięcy. Jego zaletą jest możliwość wymiany kredytowanego auta na nowe już po upływie 3 lat. Ta forma finansowania dzieli się na trzy części. Na początku kredytobiorca wpłaca wkład własny, który wynosi ok. 10% wartości pojazdu. Pozostała kwota zostaje rozłożona na raty. Wszystkie miesięczne opłaty oprócz ostatniej są równe. Ostatnia rata jest największa i wynosi od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent wartości samochodu. Kredyt balonowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą systematycznie wymieniać użytkowany pojazd na nowy. W tym przypadku nie muszą spłacać ostatniej raty balonowej, tylko zwracają samochód, podpisują kolejną umowę i wybierają nowe auto.

Kalkulator kredytu samochodowego – co wpływa na koszty tej formy finansowania?

Kredyt samochodowy, podobnie do innych form finansowania, wiąże się z dodatkowymi kosztami. Nie ograniczają się one jedynie do samego oprocentowania. Wybierając tani kredyt samochodowy, powinieneś uwzględnić następujące koszty.
Aby znaleźć najtańszy kredyt samochodowy, musisz zwrócić uwagę na wszystkie wymienione wyżej koszty. Doradcy iBemo pomogą Ci dobrać najkorzystniejsze parametry tej formy finansowania i dopasować je do możliwości Twojego budżetu. Przygotujemy dla Ciebie najlepszy kredyt samochodowy i zaproponujemy duży wybór nowych pojazdów w różnych konfiguracjach wyposażenia.

Używany samochód na kredyt – czy to możliwe?

Kredyt samochodowy to atrakcyjna forma finansowania w przypadku zakupu nowego i drogiego pojazdu. Dzięki zabezpieczeniu zobowiązania kredytobiorca może uzyskać większe środki i dopasować warunki spłaty do możliwości swojego budżetu.

Banki oferują wybór tej formy finansowania również przy zakupie używanych pojazdów. Najczęściej są to auta nie starsze niż 8 lat. Poza zakupem za gotówkę, kredyt jest obecnie najbardziej dominującą formą finansowania zakupu używanego samochodu.

Warto jednak pamiętać, że to nie jedyna forma finansowania samochodu. Korzystną alternatywą jest wynajem długoterminowy, który zdobywa coraz większą popularność. Samochód jest coraz rzadziej postrzegany jako niezbędna własność. Abonamentowy model użytkowania pozwala uniknąć wszelkich trosk związanych z ubezpieczeniem, naprawami oraz bieżącą obsługą eksploatacyjną. W tej formule możesz również sam wybrać, jaki samochód chcesz użytkować – model, wersję, silnik, wyposażenie. Po zakończeniu umowy wynajmu nie ma obowiązku wykupu pojazdu. Po prostu zwracasz go firmie wynajmującej i wybierasz nowe auto w ramach kolejnej umowy. Dzięki temu nie musisz przejmować się wszelką logistyką związaną ze sprzedażą auta. Wynajem nie wymaga także angażowania jednorazowo dużej sumy pieniędzy. Koszt użytkowania samochodu jest rozłożony na relatywnie niskie raty. W ramach umowy najmu ponosisz jedynie koszty związane z utratą wartości samochodu, jego ubezpieczeniem i serwisem.

Dlaczego kredyt samochodowy w iBemo?

Kredyt samochodowy w iBemo to atrakcyjna forma finansowania celowego zarówno dla firm, jak i osób fizycznych. Jego największe zalety to:

 • duży wybór nowych pojazdów i wersji wyposażenia,
 • dowolna wartość samochodu,
 • wybór ofert z kilku instytucji finansowych,
 • korzystne oprocentowanie,
 • niższe koszty w porównaniu z kredytem gotówkowym,
 • okres finansowania sięgający nawet 10 lat,
 • wybór korzystnego wariantu spłaty zobowiązania,
 • możliwość wyboru wyższej kwoty zobowiązania w porównaniu z kredytem gotówkowym,
 • szybki proces weryfikacji wniosku i decyzja kredytowa nawet w kilka godzin,
 • pełne wsparcie konsultantów iBemo na każdym etapie,
 • możliwość załatwienia formalności online,
 • indywidualne warunki umowy kredytowej dopasowane do twojego budżetu,
 • atrakcyjne pakiety dealerskie ubezpieczenia OC/AC/NNW/GAP.

 

Dla kredytu na samochód do 100 000 złotych obowiązuje uproszczona procedura weryfikacji kredytobiorcy. Jednocześnie jest to uzależnione od oceny scoringowej klienta.

Zastanawiasz się, czy uzyskasz kredyt samochody bez zdolności kredytowej? Skontaktuj się z doradcami iBemo. Znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejszą formę finansowania. Oprócz taniego kredytu samochodowego oferujemy również leasing samochodowy i wynajem długoterminowy.

Jesteśmy tu dla Ciebie

Zastanawiasz się, czy uzyskasz kredyt samochody bez zdolności kredytowej? Skontaktuj się z doradcami iBemo. Znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejszą formę finansowania. Oprócz taniego kredytu samochodowego oferujemy również leasing samochodowy i wynajem długoterminowy.

Centrum pomocyKontakt

Lub zadzwoń +48 500 108 208

Jesteśmy tu dla Ciebie